Mając ochotę na dobry i mocny thriller psychologiczny, warto sięgnąć po książkę “Verity. Coraz większy mrok w atrakcyjnej cenie“. Powieść wciąga już od pierwszych stron, a wydarzenia potrafią wstrząsnąć. Tylko jakie czynniki wpływają na taki, a nie inny odbiór tej historii?

Pogrążając się nieuchronnie w coraz większym mroku

Napisanie doskonałego thrillera psychologicznego to spore wyzwanie. Przy tego typu literaturze należy odbyć podróż do zakamarków umysłów wykreowanych przez siebie głównych postaci. Poznanie różnych aspektów ludzkiej psychiki odgrywa również ważną rolę. Na szczęście autorka tej książki wyszła z tego zwycięsko. Zaskakuje także fakt, że Colleen Hoover kojarzona jest raczej z poczytną literaturą dla kobiet niż z thrillerami przesiąkniętymi mrokiem. Tyle że wybranie się w inne rejony gatunkowe niż dotychczas wyszło pisarce nadzwyczaj dobrze. Efektem jest książka, której czytanie sprawia, że przez cały czas można odczuwać niepokój, a jednocześnie jest to zajmująca pozycja.

Ważnymi elementami tej powieści są też poruszane przez autorkę istotne tematy. Ma się zatem do czynienia chociażby z obsesją czy manipulacją. Colleen Hoover umiejętnie prowadzi wykreowaną przez siebie bohaterkę. Buduje przy tym napięcie, odsłaniając kolejne wydarzenia, przez które Verity, główna postać, pogrąża się w tytułowym mroku. Zostaje ona całkowicie wciągnięta przez swoje odkrycia, że zaczyna przekraczać linię, za którą może przytrafić się jej jeszcze coś gorszego. Fabuła jest naprawdę intrygująca i przyznam, że wolę jej nie zdradzać. Zachęcam za to do samodzielnej lektury i doświadczania tego, co kryje się na stronach tej książki.

“Verity. Coraz większy mrok” – wstrząsający i godny uwagi thriller

Powieść robi duże wrażenie. Przynajmniej takie jest moje odczucie. W swoim gatunku z pewnością ta pozycja się wyróżnia. Jak dla mnie jest to świetnie napisania historia, której nie mogę nic zarzucić. Pozostaje mi jedynie wyrazić uznanie dla Colleen Hoover za tak rewelacyjną książkę. Jeśli szuka się czegoś w tych klimatach, to warto po nią sięgnąć. Wszystko w jej przypadku jest na swoim miejscu.